KULTURA

Przygoda

ZABAWA

Follow or share

Winnica Gródek, namiastka Francji w południowej Polsce

Winnica Gródek powstała w 2014 roku w miejscowości położonej niedaleko Gródka nad Dunajcem, czyli w Zbyszycach. Ta niewielka miejscowość znajduje się ok 100 km od Zakopanego. Dla wielbicieli win dwugodzinna przejażdżka będzie jedynie przyjemnością. I taka była dla nas!  To, co wyróżnia Winnicę Gródek, to jej wyjątkowe położenie. Południowo – zachodnie zbocza obsadzone winnymi krzewami schodzą bezpośrednio do Jeziora Rożnowskiego, a z wzgórza rozpościera się piękny widok.

W ciągu kilku lat z początkowo małej, jednohektarowej winnicy rozrosła do wielkości ponad 7 ha.

 W tej części Doliny Dunajca panują unikatowe warunki mikroklimatyczne sprzyjające uprawie winorośli – dużo łagodniejsze, niż te panujące na nieodległych nawet terenach.

Doskonałe warunki do uprawy winorośli sprawiają, że oprócz odmian hybrydowych (mieszańcowych) takich jak m.in: Solaris, Rondo, Regent, Muscaris, Cabernet Cortis, w Winnicy Gródek uprawiane są bardziej wymagające szczepy gatunku Vitis vinifera: Riesling czy Pinot Noir. Dobór odmian jest starannie przemyślany, tak aby można było stworzyć nie tylko wina jednoodmianowe, ale również kupażowane, które spełniać będą oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Jakość win z Winnicy Gródek, tworzonych pod czujnym okiem enologa, została wielokrotnie już doceniona na Konkursie Polskich Win w Jaśle.

Winnica Gródek
Winnica Gródek
Winnica Gródek

Ważnym elementem działalności Winnicy Gródek jest jej zaplecze turystyczne. Winnica jest dostępna dla gości niemalże każdego dnia w roku. Odwiedzając winnicę można wziąć udział w niezwykłej podróży w świat wina. Zapoznać się zarówno z uprawą winnej latorośli, jak również bogactwem aromatów i smaków win tworzonych w winnicy. Wszystko to odbywa się w niezwykle malowniczej scenerii pięknej Doliny Dunajca i Jeziora Rożnowskiego, którą można podziwiać z tarasu degustatornii.

To urokliwe miejsce to również doskonałe miejsce do spacerów i relaksu na łonie przyrody.

Winnica Gródek to wspólna idea wszystkich, którzy tworzą to piękne i klimatyczne miejsce. Panuje tam klimat którego nie doświadczycie nigdzie indziej. I pasja którą można poczuć od samego wejścia. 

Zapraszamy wszystkich pasjonatów wina i tych którzy pragną spędzić wyjątkowe chwile z rodziną i przyjaciółmi do Winnicy Gródek. Na miejscu spotkacie się  z przemiłą obsługą, a Pani Martyna skradła nasze serca swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Winnica Gródek  www.winnicagrodek.pl

Zbyszyce 15, 33-318 Zbyszyce 

Godziny otwarcia:

pon – pt 10 -18

sob – niedz 12 – 20

Glacier Maruelno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *