KULTURA

Przygoda

ZABAWA

Follow or share

Wielkanocne Jajo już w najbliższy poniedziałek

Zawody o Wielkanocne Jajo swój początek mają już w 1911 roku, a ich patronem jest Pani Krystyna Bohounek, z czasem impreza zyskała popularność i ogromne wyczekiwanie, a dla mieszkańców i górali stała się tradycją świąt Wielkiejnocy.

Miejscem spotkania jest Polana Kalatówki, gdzie już z rana odbywa się reprezentacja zawodników, każdy z nich budzi zachwyt dopracowaniem stroju i sprzętu,my dzięki temu dosłownie przenosimy się w czasie do innej epoki. 


PROGRAM
10:00 Zapisy w hotelu na Kalatówkach
11:30 Prezentacja zawodników
12:00 Start konkurencji
15:00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Stare długie ciężkie narty, wiązania którymi są paski i rzemienie, bambusowe kije oraz niekiedy różnego rodzaju akcesoria i przedwojenne strzelby sprawiają że zawodnicy nie są w stanie zapanować nad zjazdem, a co dopiero skupić się na technice, która  to właśnie jest  oceniana w pierwszej konkurencji. My podziwiamy ich zmagania, które nierzadko kończą się kraksami przez co na drugi dzień budzimy się niemal  z zakwasami na brzuchu.  

 

Drugą rywalizacją jest slalom na czas, nasi pionierzy osiągają niezawodną szybkość co często pozbawia ich jakiegokolwiek panowania nad sprzętem, a nas wprawiają w zachwyt swymi spektakularnymi upadkami.

photo by Adam Brzoza
photo by Adam Brzoza
photo by Adam Brzoza
photo by Adam Brzoza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *