KULTURA

Przygoda

ZABAWA

Follow or share

Krokusy w Dolinie Chochołowskiej

Wkrótce doczekamy się na Podhalu ciepłych dni, a co za tym idzie zacznie się prawdziwa wiosna. A jeśli wiosna na Podhalu, to oczywiście znaczy, że zaczną pojawiać się wyczekiwane krokusy.

Te fioletowe kwiaty można zobaczyć praktycznie na terenie całego Podhala – zaczną porastać całe pola, ale szczególnie dużo można ich zobaczyć w dolinie Chochołowskiej. Jest to dosłownie kilka kilometrów od głównej drogi w Witowie.  Drogę tą możemy pokonać pieszo, na rowerze czy też zaprzęgiem konnym. Na miejscu nie dość, że zastaniemy piękne fioletowe pola, które będą wyglądać jak pokryte dywanem to jeszcze góry, które będą nas otaczać sprawią, że poczujemy się jak w bajce. 

 

Wycieczka taka może potrwać około 2/3 godzin. Jeśli jednak nie mamy tyle czasu możemy zawsze podjechać na Polanę Białego w Kościelisku. Polana ta znajduje się przy głównej drodze i równie pięknie porasta krokusami.

 

Krokusy co roku przyciągają coraz większe tłumy turystów, należy jednak pamiętać, że te kwiaty są pod ochroną, a mimo to część ludzi niestety to bagatelizuje. Turyści często schodzą z wyznaczonych szlaków i depczą po kwiatach lub kładą się po nich i robią sobie zdjęcia. Tatrzański Park Narodowy zaopatrzył oblegane miejsca w plakaty nawiązujące do przestrzegania ochrony kwiatów jak i wynajął specjalnych wolontariuszy, których zadaniem jest patrolowanie polan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *