KULTURA

Przygoda

ZABAWA

Follow or share

Wielkanocne Jajo na Kalatówkach 2023

Zawody o Wielkanocne Jajo na Kalatówkach to coroczna impreza organizowana  10 kwietnia, czyli w  Wielkanoc w Zakopanem. Zawody polegają na tym, że uczestnicy biorą udział w wyścigu na starym sprzęcie narciarskim, na którym trzeba pokonać trasę zjazdową o jak najlepszym czasie. Wszyscy przebierają się w cudowne stroje z XX wieku. A ich inspiracjami są niekiedy najwspanialsi artyści związani z Zakopanem i kulturą Podhala tj. Witkacy, Helena Modrzejewska oraz inne wybitne osobistości.


PROGRAM
10:00 Zapisy w hotelu na Kalatówkach
11:30 Prezentacja zawodników
12:00 Start konkurencji
15:00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Impreza jest organizowana w rejonie górskiej stacji narciarskiej Kalatówki, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Trasa wyścigu jest dość wymagająca, ponieważ prowadzi przez strome zbocza góry i wymaga od zawodników dużej sprawności fizycznej i umiejętności jazdy na starym sprzęcie narciarskim.

Zawody o Wielkanocne Jajo na Kalatówkach cieszą się dużą popularnością wśród narciarzy i miłośników sportów zimowych, a także wśród turystów, którzy przyjeżdżają do Zakopanego na Wielkanoc. Impreza ta ma charakter otwarty, co oznacza, że może w niej wziąć udział każdy chętny.

Warto zwrócić uwagę, że impreza odbywa się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego i dlatego ważne jest, aby uczestnicy zachowali ostrożność i przestrzegali zasad ochrony środowiska.

photo by Adam Brzoza
photo by Adam Brzoza
photo by Adam Brzoza
photo by Adam Brzoza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *