KULTURA

Przygoda

ZABAWA

Follow or share

Rafting, a może kajaki? Atrakcje na rzece Dunajec

“Wyprawa nad rzekę Dunajec to idealna wycieczka dla rodzin, dla grup zorganizowanych lub po prostu na weekendowy wyjazd w te okolice.”

Jak zapewne wiecie Zakopane i Podhale to nie tylko piękne góry oraz doliny. Okolice tej krainy to również zapierające dech w piersiach jeziora oraz rzeki. Jedną z takich rzek jest Dunajec, dawniej zwana Dunajem to najdłuższa rzeka płynąca na południu Polski.

Region Dunajca ma bardzo duże znaczenie dla polskiej turystyki. Każdy z nas słyszał o Pienińskim spływie przełomem Dunajca, ale czy wiedzieliście, że na Dunajcu organizowane są również górskie spływy kajakami oraz rafting. Jednak najpierw wytłumaczmy co to właściwie jest rafting. Rafting to ekstremalny sposób spływu rzekami przy użyciu pontonów pneumatycznych. Jeśli ktoś nie ma lęku przed wodą oraz ma ochotę przeżyć niezapomniana przygodę i chce podnieść sobie poziom adrenaliny to ten typ spływu będzie najbardziej odpowiedni. Każdy uczestnik spływu wyposażony jest w kamizelkę asekuracyjną, kask oraz wiosło. Podczas spływu na każdym pontonie płynie ratownik lub instruktor, który dba o bezpieczeństwo uczestników spływu.

“Podobno jak zabierze się swoją ukochaną na kajaki i dogadacie się na nich bez kłócenia się kto i jak wiosłuje - to znaczy, że i w życiu się dogadacie.”

Kajaki to bardziej spokojna i relaksacyjna atrakcja, sprawdzi się dla par oraz przyjaciół, którzy wspólnie chcą spędzić ok. 2 godzin na wodzie. Przez ten czas można pozwolić sobie dosłownie odpłynąć i oddać się podziwianiu pięknych widoków jakie co roku szykuje dla nas Pieniński Park Narodowy. Podczas spływu zobaczymy Trzy Korony, oraz pobliską faunę i florę. Start atrakcji odbywa się w Sromowcach Niżnych, a stamtąd płyniemy do Szczawnicy, gdzie czekają na was dodatkowe udogodnienia. Dla chętnych aktywnego wypoczynku sprawdzi się idealnie wypożyczalnia rowerów, aby można było się udać na dalszą eksploatację terenu, a znów dla bardziej spragnionych i głodnych sporo regionalnych karczm, gdzie można spróbować tamtejszych przysmaków.

Jeśli jeszcze się zastanawiacie co wybrać i pojawiają się wątpliwości, koniecznie odezwijcie się do Rafter Team, to właśnie oni doradzą Wam idealną formę rozrywki w rejonach Dunajca.

 

Rafter Team – 512 585 838

spływ, rafting, rzeka
Rafting

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *