KULTURA

Przygoda

ZABAWA

Follow or share

restauracja, wejście, ogródek, budynek z zewnątrz

Javorina, restauracja z duszą

Niewiele jest na mapie Zakopanego miejsc które tak bardzo nas zachwyca. Restauracja Javorina od wielu lat przyciąga wielbicieli dobrej kuchni i pięknych wnętrz. To właśnie tu spotyka się regionalny styl z duchem nowoczesności co swoje odzwierciedlenie ma przede wszystkim w serwowanych potrawach. Menu zmienia się sezonowo dostosowując się do produktów które są w danej chwili dostępne w najbliższym regionie. Stałe pozycje w karcie to wszelkie wariacje na temat pstrąga czyli naszej górskiej ryby. Tatar z pstrąga, pstrąg wędzony we własnej wędzarni czy pstrąg smażony z ziołami? Nie możemy pominąć kremu z bryndzy i pierogów z jagnięciną, palce lizać !

“Wybudowany przez Włodzimierza i Szymona Gąsienica Gładczan w roku 2003 drewniany góralski dom dziś funkcjonuje jako restauracja i obiekt noclegowy Javorina”

Smak niesamowitych potraw dopełniają wrażenia wizualne. Wybudowany przez Włodzimierza i Szymona Gąsienica Gładczan w roku 2003 drewniany góralski dom dziś funkcjonuje jako restauracja i obiekt noclegowy Javorina. Położony w spokojnej i zielonej okolicy nieopodal doliny strążyskiej stwarza cudowne warunki do wypoczynku.

drewniany dom widok z zewnątrz
Javorina
ciasto, kucharz, restauracja
Javorina
restauracja, pianino, drewniany dom
Javorina

Główna sala restauracji to przede wszystkim ręcznie robiony ogromny kominek i palenisko przy którym przyjemnie jest się ogrzać wieczorami. Ściany zdobią dzieła twórców z całego regionu, tworząc wyjątkową mini galerie sztuki, jeśli chcielibyście mieć któreś w swojej kolekcji zapytajcie obsługę o cenę, wszystkie są na sprzedaż.

Śliczny kącik dla dzieci, czyli mały drewniany domek idealnie wkomponowany w całą przestrzeń ucieszy wszystkie maluchy i rodziców.

Warto przyjść posiedzieć zwolnić tempo i rozkoszować się pysznym jedzeniem w pachnących drewnem wnętrzach góralskiego domu.

palenisko, restauracja wewnątrz, regionalna
Javorina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *